Parabellum

Cena: 4 850 Kč


…“si vis pacem para belum…“ – což může být přeloženo jako – pokud chceš v klidu zdolat hory, začni se chránit!

Tato nadupaná helma využívá nejen spoustu vychytávek jako je nastavitelný štítek, odnímatelná sada pro uchycení kamery, nastavení pomocí Safe-T Advance, hypoalergenní vycpávky Gel O2 či Air Lite pásky, ale zároveň vyniká svou skvělou odolností díky konstrukci HES!


Barevnost
  • Žlutá / černá
  • Oranžová / černá
  • Tyrkys / černá
  • Černá / bílá
Velikosti
  • M - 54-58 cm
  • L - 59-62 cm
Váha
  • M - 285 g
  • L - 320 g


Nastavitelný štítekIntegrované větrací průduchy.

Sklon štítku je nastavitelný pomocí uvolnění postranních hliníkových příchytů umožňujících pohodlné nastavení zorného pole. Při umístění štítku do nejvyšší pozice na helmě zbývá dostatek místa pro odložení brýlí při odpočinku.HES KonstrukceHomothetic Embedded Skeleton.


V případě zásahu do helmy je tlak na kostru helmy nerovnoměrný, nicméně ve skutečnosti je většina tlaku soustředěna v omezené oblasti.

Díky rovnoměrnému rozložení konstrukce HES, která zahrnuje usazené stejnolehlé jádro v zadní části helmy, se vnitřní tlak ze zasaženého místa stlačením rozprostře do celé kostry helmy.Safe-T AdvanceTýlní upínací systém.Stabilita
Týlní upínací systém, jehož úkolem je zajistit, aby helma pevně držela na Vaší hlavě.

Spolehlivost
Ovládací disk v zadní části helmy pro snadné nastavení velikosti jednou rukou. Vnitřní mechanismus je navržen pro přesné a spolehlivé vyladění. Skvělý poměr hmotnosti a pohodlí.

Pohodlí
Díky širší kontaktní ploše s lepším odvětráváním se tlak působící na hlavu rovnoměrně rozkládá a poskytuje tak větší pohodlí.Vycpávky Gel O2Polyurethanový morpho-gel.
Svěžest a pohodlí
Tento hypoalergenní, antibakteriální a termo stabilizační materiál byl původně vytvořený pro zdravotnictví. Gel O2 udržuje helmu pohodlně na svém místě díky jeho přirozené schopnosti se tvarově přizpůsobit.

Na místo vstřebávání potu jej přední vycpávka usměrňuje po stranách obličeje a udržuje tak hlavu chladnou, což je klíčový faktor nejenom pro pohodlí, ale i pro jezdcovu výkonnost.

Vycpávky jsou omyvatelné.Camera KitOdnímatelná sada pro uchycení kamery.

Helma je vybavena soupravou MOPOV – My Own Point Of View, která umožňuje rychlé připevnění kamery na helmu a nabídne tak vznik nevšedních záběrů z pohledu jezdce.

Sada MOPOV se připevňuje na střed helmy pomocí imbusového klíče. Po jejím použití jí můžete kdykoliv odmontovat a na helmě nezůstane žádný držák.

Sytém je univerzální pro mnoho značek, navíc je velice lehký.Air Lite páskyZapuštěné pásky Air Lite.
Převratný materiál
Air Lite pásky jsou vyrobeny převratnou metodou tkaní polyesterových vláken, díky čemuž skvěle odvádí pot a poskytují vysokou pevnost tahu při nižší váze.

Zapuštěné pásky
V případě srážky působí na řemínky v poutacích bodech obrovské tažné síly. To, že jsou pásky zapuštěny do polystyrenové výplně a nejsou připevněny k vršku helmy, znamená, že tažné síly působící na pásky jsou lépe rovnoměrně rozloženy.In-Mould inteligentní Fusion konstrukcePrvotřídní technologie.

In-mould konstrukce se skládá z vnějšího polykarbonátu, který je vstřikován za vysokých teplot do obvykle šedého či černého polystyrenu.

Díky inteligentnímu Fusion procesu zpracování, je hustota použitého materiálu proměnlivá v závislosti na charakteristikách každého modelu helmy. Výsledkem je helma, která Vám nabídne optimální poměr mezi váhou, objemem a absorpčními vlastnostmi.

© ZOOKEE s.r.o.